Jag har varit duktig flicka och städat bland programmen och checkat in all källkod i Source Safe om utifall någon behöver rätta till några tokigheter. Nu är det bara att gå lös på skrivbordet, som inte ser riktigt klokt ut. Papper på papper, som jag inte orkat ta ställning till. Pärmar är inte att tänka på, då hittar jag dem aldrig.
Min metod är att lägga det mesta i returpapperskärlet under skrivbordet. När det är fullt tar jag undre halvan av pappershögen och skickar vidare till återvinning. Då har jag möjlighet att gå igenom några geologiska lager om utifall jag skulle sakna något papper.
Ännu en bloggpryl är testad och jag kan vara glad att jag har ett jobb, nu när jag har svart på gult att bloggen är ganska värdelös.